PKO Fintech logoPKO logo
en

Startupy

Fintech wspierany przez Techstars, dostarczający bankom, ubezpieczycielom i firmom finansowym rozwiązanie white-label, zapewniające personalizację obsługi klienta w kanałach zdalnych.
E-commerce & programy lojalnościoweOtwarta bankowośćAnaliza danych
Producent luster interaktywnych, wykorzystywanych jako nośnik interaktywny. Firma projektuje autorskie aplikacje na lustra pozwalające sie wyróżnić klientom ze swoim przekazem. Produkty Abyss Glass są przeznaczone dla różnych branż i sektorów, w tym handlu detalicznego i kreatywnego marketingu.Służą do wyświetlania reklam, filmów oraz pozwalają wchodzić w interakcję z odbiorcą.
Marketing i reklama
Silnik do zaawansowanej analizy wiadomości dla działów obsługi klienta (np. e-maile, formularze na WWW) w branży finansowej i ubezpieczeniowej. Używa zaawansowanej analizy języka naturalnego (NLP), usprawniając pracę obsługi klienta w ramach istniejących systemów w organizacji.
UbezpieczeniaObsługa klientaAnaliza danych
Platforma optymalizacji portfela inwestycyjnego przy wykorzystaniu AI. Wykorzystuje złożone strategie inwestycyjne i zaawansowane metody predykcyjne. W połączeniu z algorytmami optymalizacyjnymi pozwalają one osiągać bardzo dobre wyniki inwestycyjne.
Oszczędności & inwestycje
Tworzy własne rozwiązania dla fintechów (m.in. ocena ryzyka, antyfraud, blockchain) oraz narzędzia do marketingu opartego o machine learning ( np. marketing automation, programmatic, kwalifikacja leadów).
E-commerce & programy lojalnościoweOptymalizacja procesów wewnętrznychAnaliza danych
Rewolucjonizuje sposób, w jaki firmy wykorzystują AI do automatyzacji procesów wymagających rozumienia tekstu. Dzięki autorskiej technologii, rozwiązanie Applica jest trenowane do nowych zastosowań w oparciu na kilku przykładach. Wykorzystują je banki, firmy mediowe i kancelarie.
Optymalizacja procesów wewnętrznych
Platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet. Dzięki Autenti elektroniczne podpisywanie dokumentów możliwe jest na komputerze, tablecie lub smartfonie w dowolnym miejscu i czasie. Działa w zgodzie z przepisami zarówno europejskimi, jak i krajowymi.
Oszczędności & inwestycjeObsługa klientaOptymalizacja procesów wewnętrznych
Pierwsza w Polsce w pełni cyfrowa platforma kredytowa. Dzięki niej klienci mogą uzyskać dostęp do rzeczywistych i aktualnych ofert wielu banków oraz firm pożyczkowych. Proces wyboru oferty oraz zawierania umowy o pożyczkę jest tu prosty i szybki – trwa nawet 15 minut.
Pożyczki i finansowanie
Pomaga instytucjom finansowym i fintechom, sprawnie integrować swoje rozwiązania z szeroką gamą europejskich API bankowych. Dzięki banqUP można np. weryfikować klienta czy agregować źródła danych finansowych. Firma pracuje nad rozwiązaniem TPP-as-a-service.
Bankowość internetowaOtwarta bankowośćAnaliza danych
Pierwsza i największa polska platforma finansowania udziałowego (equity crowdfunding), założona w 2012 r. W ostatnich latach rośnie w tempie 100 proc. rocznie. Na platformie przeprowadzono 61 emisji na łączną kwotę 33,9 mln PLN, zebraną z udziałem ponad 29 tys. zarejestrowanych inwestorów.
Pożyczki i finansowanieMarketing i reklamaUsługi prawne